poniedziałek, 18 lutego 2019

Klęczące Drzewo- Polski kandydat na Europejskie Drzewo Roku 2019.

 Prośba o wsparcie.
Moi Drodzy , mam do Was wielką prośbę o wsparcie i zagłosowanie na Klęczące Drzewo z Krasnegostawu, które jest Polskim kandydatem na Europejskie Drzewo Roku 2019. Głosujemy tylko do końca lutego, więc czasu mało.


Klęczące Drzewo
Więcej wiadomości na stronie Klęczące Drzewo:
 https://www.facebook.com/pg/kleczacedrzewo/posts/?ref=page_internal

Głosujemy https://www.treeoftheyear.org/poland 

Do finału dostało się drzewo  nazywane od słów poety "Klęczącym Drzewem". Jest ono  malowniczo wkomponowane w krasnostawski, zabytkowy rynek. Drzewo to pochodzi z Krasnegostawu, miasteczka leżącego pośrodku Lubelszczyzny. Dla mieszkańców tego Jagiellońskiego miasteczka drzewo, niejako wbrew nazwie, jest symbolem uporu w działaniu; w walce o swoje miejsce, nie poddawania się wbrew trudnościom losu i siły życia.
Urzędniczą decyzją to właśnie drzewo miało zostać wycięte jako zdeformowane i nieestetyczne, w jego obronie stanęli mieszkańcy. Udało się, drzewo zostało i mało tego, wkrótce stało się atrakcją nie tylko dla dzieci które wspinają się po jego smoczym pniu, ale także dla fotografów, malarzy i turystów. Drzewo znalazło się nawet na znaczku pocztowym jako jeden z symboli nieco podupadłego dziś miasta na wschodnich kraju rubieżach. Sam kształt drzewa zawiera w sobie kształt litery V która jest wegan/wegetarian symbolem.
Cała siła Klęczącego Drzewa tkwi w determinacji! Wygląda jak gdyby upadło na kolana z konarem wznoszącym się do słońca.
 Pomóżcie Klęczącemu Drzewu i oddajcie swój głos .

1 komentarz:

margeta pisze...

Klęczące Drzewo sławi moje miasteczko - Krasnystaw, w całej Europie. Do końca lutego można jeszcze oddawać głos, proszę o mobilizację kto nie głosował proszę niech zagłosuje tutaj: https://www.treeoftheyear.org/poland